Tarvisio / Monte Lussari

Horské středisko Tarvisio spadá do regionu Friuli Venezia Giulia a nachází se v severovýchodním cípu Itálie v srdci Julských Alp na pomezí Itálie, Rakouska a Slovinska.

Nabídka ubytování ve středisku


Penzion Alpino **

13.12.2018 od 5 690 Kč

Penzion se nachází 50 od skiareálu Monte Lussari v nadmořské výšce 1 766 m s ...

Penzion Al Santuario **

13.12.2018 od 5 690 Kč

Penzion se nachází 50 od skiareálu Monte Lussari v nadmořské výšce 1 766 m s ...

Locanda Al Convento **

13.12.2018 od 5 690 Kč

Penzion se nachází přímo u skiareálu Monte Lussari v nadmořské výšce 1 766 m s ...

Hotel Rododendro ***

16.12.2018 od 5 990 Kč

Oblíbený rodinný hotel s 16 pokoji se nachází v bezprostřední blízkosti ...


Zobrazit všechny hotely

 

Díky této atraktivní poloze máte možnost lyžovat na jeden skipas nejen v Tarvisiu a na Monte Lussari, ale i v nedaleké Sella Nevee, která je unikátně propojená se slovinským Bovcem. Do půl hodiny autem jste ve slovinské Kranjské Goře a za stejný čas i v rakouském Nassfeldu. Tarvisio je středisko s městským ruchem, které nabízí možnosti procházek a večerního vyžití lyžařů. Romantické centrum s typickou horskou atmosférou, možností nákupů a ochutnávání věhlasné italské kávy v místních barech ocení i klient "nelyžař".

Skiareál Monte Lussari s královnou všech svahů sjezdovkou Prampero o délce 3 920 m nadchne i náročné lyžaře. Monte Lussari s dominantním romantickým kostelíkem na vrcholu v nadmořské výšce 1 789 m n. m. je nezapomenutelné poutní místo, které nabízí možnosti ubytování přímo na svahu a jedinečnou šanci sjet po ránu první „varhánkovou“ stopu. Pro Moraváky znamená Tarvisio jednoznačně nejbližší lyžování v Itálii a je snadno přístupné z dálnice (1 km).

Tarvisio

  • horský masív a nedotčená příroda; ráj pro milovníky freeridu a skialpinismu
  • v lednu pravá nefalšovaná zima, v březnu stále kvalitní sníh a v dubnu parádní jarní lyžovačka
  • vzdálenost z Brna: 520 km; vzdálenost z Prahy: 600 km
  • 33 km sjezdovek (14 km modrých, 11 km červených a 8 km černých) / 19 ks sjezdových tratí
  • 60 km běžeckých tratí všech náročností

Tarvisio se řadí spíše k menším rodinným skiareálům, ale díky úspěšnému lyžařskému propojení Monte Lussari s Floriancou do Tarvisia může velmi mile překvapit i zdatnější lyžaře. Můžete také vyzkoušet snowpark a dětský funpark pro děti od 3 do 15 let. Najdete jej kousek od silnice mezi Tarvisiem a Camporossem. Kromě sáňkařské a bobové dráhy se tu sjíždí i na nafukovačkách. Nechybí i malý prostor na bruslení a nafukovací skákadla pro nejmenší.

Noční lyžování

ve spodní části sjezdovky Prampero, které není zahrnuto v ceně základního skipasu. Probíhá za příznivého počasí zpravidla od 8.1. do 8.3. v tyto dny:

  • Úterý: 20.00 – 23.00h
  • Pátek: od 9.00 – bez přestávky až do 23h (od 16 – 23h je nutné koupit skipas na noční lyžování).

Pozn.: skipas na noční lyžování není zprostředkován CK, zvýhodněnou cenu skipasu podmíněnou předložením standardního vícedenního skipasu žádejte na pokladně skipasárny na Monte Lussari.