po - pá: 9 - 18 h Klienti CK: 542 215 255/6

Piancavallo

CK BRENNA

Piancavallo se řadí k menším skiareálům, ovšem s pestrou nabídkou sjezdovek všech obtížností a bohatým polyžařským vyžitím. Z jedné strany je středisko obklopeno masívem Monte Cavallo a z druhé strany vám nabídne unikátní výhled na Jaderské moře.

Nabídka ubytování ve středisku

Piancavallo
Penzion Casa Stella Montis **

Penzion Casa Stella Montis **

26.12.2022 10 428 Kč

Moderní, zrekonstruovaný a jednoduše vybavený penzion s kapacitou 180 lůžek vhodný zejména pro skupiny a ...

zobrazit
Piancavallo
Hotel Regina ***

Hotel Regina ***

18.12.2022 7 993 Kč

Příjemný horský hotel situovaný v nadmořské výšce 1295 m. Hotel se nachází v pěší docházkové ...

zobrazit
Piancavallo
Hotel 1301 INN ***

Hotel 1301 INN ***

01.01.2023 10 028 Kč

V roce 2012 nově zkolaudovaný, moderní a dobře řešený hotel přímo vedle bruslařského areálu a nedaleko ...

zobrazit

Piancavallo je menší oblíbené lyžařské středisko, které dobře vystihuje slogan SNOW&FUN - kde se snoubí pestrá nabídka sjezdovek všech obtížností s bohatým polyžařském vyžitím.

Z jedné strany je středisko obklopeno masívem Monte Cavallo a z druhé strany nabízí unikátní výhled na Jaderské moře. Tato nejjižněji položená lyžařská oblast Friuli Skiregionu překvapuje špičkovým parkem pro snowboarding a freestyle, ve kterém se koná řada prestižních mezinárodních závodů. Po lyžování o zábavu není nouze, můžete vyzkoušet krytý bruslařský areál*, parta přátel si po domluvě může zahrát míčové sporty v zánovní tělocvičně* opravdu gigantických rozměrů, kterou by Piancavallu mohlo závidět nejedno velkoměsto. Adrenalin můžete doplnit na moderní skibobové dráze (Alpine Coaster) nebo se povozit ve psím spřežení. Nezanedbatelná je i nabídka pro milovníky bílé stopy, pro které je k dispozici 26 km upravených běžkařský tras.

Pro rodiny s dětmi je v blízkosti hotelu Antares, Casy Stella Montis a hotelu 1301 INN vybudovaný zábavný park Nevelandia se spoustou moderních atrakcí - nafukovadla, sáňkařská dráha a další.

Kredit střediska, které se v minulosti řadilo mezi průkopníky umělého vysněžování, podtrhuje slušná nabídka hotelového ubytování v pěším dosahu sjezdovek, v oblíbených zkrácených kombinacích počtu nocí a skipasu a to ve výtečném poměru kvalita nabízených služeb versus lákavá cena. Středisko je maximálně vhodné pro rodiny s dětmi, lyžařské výcviky a tréninky lyžařských klubů. I v tomto středisku všechny děti narozené v roce 2009 a mladší lyžují zcela zdarma.

Technické parametry střediska Piancavallo:

 • Umělé zasněžování: 100% lyžařských tratí
 • Celková délka sjezdových tratí v km: 25
 • Počty sjezdových tratí v km dle náročností: 6 modrých,17 červených, 2 černých
 • Počet sjezdových tratí v ks: 13
 • Počty sjezdových tratí v ks dle náročností:9 červených, 1 černá, 3 modré
 • Nadmořská výška střediska: 1 245 - 1 865 m n.m.
 • Počet běžkařských tratí v km: 26 (1,6 km osvětlený okruh)
 • Počet přepravních zařízení v ks: 12
 • Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 6 sedaček, 1 lyžařský vlek, 5 pojizdných koberců
 • Nejdelší sjezdovka / v km: Nazionale / 3,6
 • Lyžařské převýšení v m: 620

Další služby: fun park pro snowpark/freestyle, cvičné plácky pro výuku, bobová dráha Alpine coaster, sáňkařská dráha, Nevelandia 1 a 2, lyžařská škola, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, psí spřežení, tělocvična (míčové sporty), bruslení, organizovaný výstup na sněžnicích a nocleh ve vesnici Igloo (1650 m.n.m.), osvětlená běžkařská dráha, noční skialpinismus, jízda s loučemi, boardercross a skicross.

Fun Park Piancavallo

Komponovaný na slunečném místě ve 2 částech: 1. sekce- zábavná, rails, box. 2. sekce- věnovaná expertům, náročnější skoky atd. Park je vybavený ozvučením v síle 8 000 watt. Novinkou je tzv. „wood park“ situovaný mezi stromy, strukturovaný ze dřeva- otevřený nejen pro snowboardisty, ale i lyžaře. Více na www.funkparkpiancavallo.com.

Místní vzdálenosti:

 • Piancavallo – dálnice: 83 km 
 • Piancavallo – Forni di Sopra: 104 km 
 • Piancavallo – Ravascletto: 115 km 
 • Piancavallo – Sella Nevea: 123 km 
 • Piancavallo – Tarvisio: 140 km

Vzdálenosti z ČR:

 • Vzdálenost z Brna: cca 656 km 
 • Vzdálenost z Prahy: cca 740 km

UPOZORNĚNÍ:

Upozorňujeme, že některá italská města mohou vybírat místní pobytovou taxu (cena cca 0,50 – 1,50 €/osoba/den). V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu a to na recepci hotelu. Tuto skutečnost CK nemůže ovlivnit, vždy záleží na konkrétních místních podmínkách.